Twitter hesap silme

Twitter hesabını silmek isteyen kullanıcılar için twitter, diğer sosyal ağlardan daha kolay bir sistem geliştirmiştir. Twitter hesap silme işlemi nasıl yapılır, twitter silme ve twitter hesap kapatma hakkında detaylı anlatım.

twitter hesap silme
twitter hesap silme

Twitter hesap silme işlemi sırasıyla nasıl yapılır twitter silme ve twitter hesap kapatma hakkında detaylı anlatım.

Twitter günümüzde en çok tercih edilen ve zaman geçirmek için kullanılan sosyal paylaşım sitelerinden biridir. Öyle ki insanlar günlük yaşantılarını veya ifade etmek istedikleri düşünceleri twitter aracılığı ile yüz kırk karaktere sığdırarak ifade etmektedirler. Uzun bir süre twitter da zaman geçiren kişiler yararlı hesapları takip ettiği takdirde haber bültenlerine bakmadan gündelik olaylardan haberdar olabilir.

Tüm bu güzelliklerin yanında, genelde twitter hesaplarına bulaşan virüs nedeniyle bazı kullanıcılar twitter hesap silme işlemini gerçekleştirmek istemektedirler. Bu veya farklı bir sebeple twitter hesabınızı silmek istiyorsanız twitter hesap silme işleminin sırasıyla nasıl yapılacağını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Twitter hesabını silmek isteyen kullanıcılar için twitter, diğer sosyal ağlardan daha kolay bir sistem geliştirmiştir.

Sırasıyla Twitter hesap silme işlemi

Twitter hesabınızı silmek için yapmanız gerekenler sırasıyla şöyledir;

 1. Herhangi bir internet tarayıcısı ile twitter profilinize giriş yapmak,
 2. Ana sayfada sağ üst köşedeki resminize tıklamak,
 3. Ayarlar ve gizlilik menüsüne giriş yapmak,
 4. Hesap ayarlarını seçmek.

Bu işlemlerden sonra en altta hesabımı devre dışı bırak yazısına tıklayarak twitter hesap silme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Twitter hesap silme işleminde dikkat edilecekler

Twitter hesap silme için gerekenleri yaptıktan sonra twitter bu isteğinizi sisteme kaydedecektir. Ama burada dikkat etmeniz gereken birkaç şey bulunmaktadır.

Twitter hesabına ait tüm verileri 30 gün boyunca saklamaktadır. 30 günün tamamlanması ile birlikte hesabınız geri dönüşü olmayacak şekilde silinmektedir. Bu 30 gün içerisinde hesabınızı silmekten vazgeçerseniz, hesabınıza giriş yaparak silme işlemini durdurabilirsiniz.

 • Hesabını sadece kullanıcı adını değiştirmek için silmek istiyorsan twitter size hesabınızı silmeden kullanıcı adını değiştirme imkanı da sunuyor. Yine ayarlar bölümünden bunu gerçekleştirebilirsiniz.
 • Eğer hesabınıza ait kullanıcı adını veya e-posta adresinizi başka bir hesap açarak kullanmak istiyorsanız hesabınızı silmeden önce bu bilgileri değiştirmelisiniz. Bilgiler kalıcı olarak silinmeden başka bir hesapta kullanamazsınız.
 • Devre dışı bırakma işlemini onayladıktan dakikalar sonra diğer kullanıcılar profilinize erişemez duruma gelecek.
 • Herhangi bir arama motorunda var olan içerikleriniz ise twitter hesap silme işlemi ile ortadan kaldırılamayacaktır.

Twitter hesap kapatma işlemindeki 30 günlük ek süre

Tüm bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra twitter silme işlemini başlatmış olacaksınız. Ardından 30 günlük bir bekleme süresi gelecek ve daha sonra twitter hesabınız tamamen silinmiş olur.

Twitter hesap silme işlemini başlattıktan sonraki 30 günlük süre içerisinde herhangi bir zamanda hesabınızı silmekten vazgeçebilirsiniz. Twitter hesabınızı devre dışı bıraktıktan sonra dahi geri dönme şansını tanıyor.

Twitter silme işlemini durdurmak için hesabınıza giriş yapmanız yeterli olacaktır.

Önceki İçerikInstagram Hesap Silme
Sonraki İçerikAsk.fm Hesap Silme Linki

12 YORUMLAR

 1. Detaylı bilgilendirme için teşekkürler 🙂 çoğu kişi neredeyse tüm sosyal medya mecralarını kullanıyor ama %90 özelliğini ve hatta kullanımını bilmiyor. Sadece paylaşılanlara bakıp paylaşım yapmak amacı ile kullanıyoruz :/

 2. Verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim. Twitteri çok etkin kullanmıyorum ama bilmekte fayda var diye düşünüyorum. İleride bir gün lazım olacağını düşünüyorum sağ olun.

  • Twitter hesap silme işlemi için yazımızda bulunan tüm içeriği dikkatlice okuyup uyguladığınızda twitter hesabınızı sorunsuz şekilde silebilirsiniz.
   Nasıl bir hata aldığınızı yazarsanız yardımcı olmaya çalışalım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz